Погром във Велико Търново: Лудогорец прегази Етър за едно полувреме (ВИДЕО)

5376
Снимка: ludogorets.com

Българският шампион Лудогорец разгроми последния в класирането Етър Велико Търново с 4:0 като гост в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Разградчани си свършиха работата още до почивката, когато отбелязаха и четирите гола, а през втората част мачът се доиграваше.

Лудогорец разгроми Етър във Велико Търново

След само три минути игра нападателят Квадво Дуа даде аванс на "орлите". След половин час игра Тодор Неделев удвои аванса на гостите с красиво изпълнение, а до почивката по едно попадение добавиха и Якуб Пьотровски и Бърнард Текпетей.

Лежерно второ полувреме във Велико Търново

За второто полувреме Георги Дерменджиев направи две смени, а на по-късен етап направи и още две рокади в състава си. В 69' Етър остана с човек по-малко след втори жълт картон на Кордова.

До края разградчани запазиха преднината си и взеха трите точки, които ги изкачиха до третото място с 36 пункта - на две точки от лидера ЦСКА, който разби Крумовград (ВИДЕО) по-рано през деня.

Лудогорец все още е с мач по-малко от "армейците", като при успех в отложения си двубой ще може да оглави и класирането в Първа лига. Етър пък остава на последното 16-о място с едва 8 точки. В следващия кръг Етър гостува на ЦСКА, а Лудогорец посреща Славия.