С 2 точни удара: Пирин изненада Хебър и постигна първата си победа за сезона (ВИДЕО)

3577
Снимка: Фейсбук страница ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik

Пирин Благоевград изненада Хебър Пазарджик като гост и постигна първата си победа от началото на сезона. "Орлетата" надвиха "драконите" с 2:1 в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Борис Тютюков откри резултата в 51-вата минута, а малко по-късно Николас Пенев изравни. Успехът за благоевградчани донесе Мартин Бачев.

Така селекцията на Иво Тренчев вече има 4 точки, с които заема предпоследното 15-о място във временното класиране. Отборът на Любослав Пенев пък е десети с 11 пункта на сметката си.

ОЩЕ: Хебър изригна: Ощетени сме с 4 точки в мачовете с Левски и Локомотив Пловдив

Чистите положения през първата част са за Хебър

В първите минути домакините бяха по-активният тим на терена. До чисти положения обаче не се стигна. В средата на полувремето гол на пазарджиклии бе отменен, тъй като топката бе напуснала очертанията на игрището в хода на нападението. Секунди преди почивката Максим Ковальов се намеси при удар с глава на Цонков, както и при последвалата добавка от Лазар Марин.

Пирин Благоевград

Пирин поведе, синът на Любо Пенев изравни

На старта на втората част Абу намери Тютюков, който с прецизен изстрел матира Дебърлиев, за да изведе Пирин напред в резултата. Отговорът бе мигновен. Пенев-младши засечи центриране отдясно на Георги Вълчев и възстанови паритета.

ОЩЕ: Пирин сезира БФС за нарушение на Левски, иска служебна загуба за "сините"

19-годишен носи победата за "орлетата"

Макар че "драконите" атакуваха повече, в 67-ата минута 19-годишният Бачев се оказа най-съобразителен при центриране от фал на Бенгюзов. Централният защитник на "орлетата" се възползва от несигурност в съперниковата отбрана и върна аванса в полза на своя тим.

Максим Ковальов пак демонстрира своята класа

До края на двубоя възпитаниците на Любослав Пенев хвърлиха всички сили в търсене на изравнителен гол. Както в мача срещу Левски обаче, стражът на благоевградчани демонстрира своята класа, правейки няколко фантастични спасявания, и не позволи да бъде преодолян от състезателите на Хебър.