С човек повече: Безидейна България не успя да победи Литва (ВИДЕО)

5048
Снимка: Фейсбук страница на Team Bulgaria

Националните отбори на България и Литва завършиха 1:1 в двубой от група "G" на квалификациите за Евро 2024. На стадион "Дариус и Гиренос" домакините поведоха в 15-ата минута. 120 секунди по-късно Ласицкас бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Кирил Десподов. В 27-ата минута Марин Петков изравни.

До края на сблъсъка гостите търсеха по-усилено трите точки. Безидейната игра и липсата на чисти положения обаче ги лишиха от успеха. Така България е само с пункт в актива си от трите срещи до момента. На 20 юни Сърбия ще гостува на Националния стадион "Васил Левски".

ОЩЕ: Германия се спука да изтърва и загуби от Полша, Сърбия се измъкна на косъм срещу Йордания (ВИДЕО)

Мачът започна динамично и равностойно. Възпитаниците на Младен Кръстаич обаче допускаха грешки при разиграването, което позволяваше на съперника да владее повече топката. При поредната неточност на "лъвовете" се стигна до корнер. След изпълнението на ъгловия удар централният бранител Гирдвайнис изпревари персоналния си пазач Антов и стреля с левия си крак, за да матира Дюлгеров.

Отговорът не закъсня. При бърза контраатака на гостите Десподов бе повален на границата на наказателното поле от Ласицкас, който получи директен червен картон. Това мотивира българския тим и постепенно той наложи темпото си. Най-активен бе звездата на Лудогорец Кирил Десподов.

ВЧЕРАШНИТЕ МАЧОВЕ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ: Без изненади: Англия и Франция размазаха съперниците си (ВИДЕО)

⚽️ ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! 🇧🇬🙌

Публикувахте от Team Bulgaria в Събота, 17 юни 2023 г.

В 27-атат минута логичното се случи. След късо изпълнение на корнер топката попадна в Марин Петков. Младият състезател на Левски преодоля стража на Литва с плътен шут за 1:1. До почивката Делев, Груев и капитанът Десподов застрашиха вратата на Гертмонас, но пропуснаха да отбележат.

През второто полувреме момчетата на Младен Кръстаич бяха по-активни. Те обаче трудно създаваха чисти положения и разчитаха предимно на центрирания. При едно от тях Ивайло Чочев се озова на изгодна позиция. Халфът на ЦСКА 1948 се засуети и спечели само корнер. Малко преди да изтече редовното време резервата Георги Русев опита акробатично изпълнение, което излезе в аут. До края обсадата на българите не даде резултат - 1:1.

ОЩЕ: 365 дни до ЕВРО 2024: Германия вече "знае" докъде ще стигне в турнира?!

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате