След подвизите срещу Левски и Локо Пловдив: Берое не успя да пречупи Пирин (ВИДЕО)

3863
Снимка: beroe.bg

Берое не успя да победи Пирин у дома в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора завършиха 0:0. Заралии пропуснаха куп положения, а тяхната звезда Вини Трибуле уцели греда през първото полувреме. Стражът на "орлетата" Максим Ковальов демонстрира блестящ рефлекс в ключови моменти.

Благоевградчани заемат 13-ата позиция с 12 точки. Тимът на Хосе Луис Ачиари, който в последните си 2 сблъсъка поднесе изненади, надвивайки Левски и Локомотив Пловдив, се намира на осмото място във временното класиране с 21 пункта.

ОЩЕ: Наказанията на БФС: Берое "олекна" с близо 10 хиляди, Локо София - глобен за транспаранти

Пирин Благоевград

Греда на Трибуле и спасявания от Ковальов

Домакините стартираха много силно. Едва до петата минута Ковальов трябваше да показва своята класа два пъти. Гостите отвърнаха с опасно изпълнение на фал от Аймен Суда, преминало встрани от целта. В 38-ата минута Трибуле нахлу в наказателното поле и стреля право в напречната греда. До почивката стражът на Пирин отново бе под светлината на прожекторите и съумя да запази мрежата си суха.

Максим Ковальов - герой, запази суха мрежа

През второто полувреме статуквото се съхрани. Състезателите на Берое не спираха да атакуват, но биваха разочаровани от Максим Ковальов. Вини Трибуле бе изключително активен. Негов удар бе отразен от съперниковия вратар в 53-тата минута. Ойос и Политино също се отчетоха с пропилени възможности. Около четвърт час преди да изтече редовното време Ковальов направи ново впечатляващо спасяване, за да избие силен шут в корнер. Мачът от Първа лига завърши 0:0.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: По-зле от България – проклятието, което дебне над Норвегия 23 години