След серия от загуби: Септември се наложи над Пирин и най-накрая победи! (ВИДЕО)

1017

Септември постигна много ценен успех срещу Пирин в битката за оцеляване. В мач от 32-рия кръг на efbet Лига столичани надделяха с 2:0. Валентин Йосков откри в 60-ата минута, а в добавеното време на двубоя Атанас Кабов удвои. Освен това гол на Симеон Александров бе отменен заради засада. Така тимът на Красимир Балъков прекъсна серията си от 8 поредни поражения в първенството.

Срещата на Националния стадион "Васил Левски" започна с ужасен сблъсък между стража на благоевградчани - Максим Ковальов и Йоан Гаврилов. За щастие, никой не пострада сериозно. Последваха силни минути за домакините, в които Йосков и Александров пропуснаха да се разпишат заради добрите намеси на противниковия вратар.

ОЩЕ: Желан от Левски и ЦСКА преминава в унгарски гранд

Станоев изпълни хубав пряк свободен удар, но Ковальов отново реагира подобаващо. В 24-ата минути шут на Дмитро Семенив мина на сантиметри от целта. До края на полувремето нови чисти ситуации липсваха. След почивката по-добрата игра на Септември се материализира. Петков центрира за Йосков, който с глава отбеляза за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят мигновено. Наложи се защитникът на "червено-сините" - Милич, да чисти от голлинията, както и Шейтанов да демонстрира рефлекс. Петков осъществи феноменален рейд, който за негово съжаление не завърши със силен изстрел. Това позволи на съперников защитник да изчисти.

МИНАЛИЯТ МАЧ МЕЖДУ ДВАТА ОТБОРА: В дебюта на Балъков: Дузпа, червен картон и пропуски прекършиха Септември срещу Пирин (ВИДЕО)

В 77-ата минута ВАР отмени попадение на Симеон Александров заради засада. В 5-ата минута от добавеното време обаче системата за видеонаблюдение се усмихна на Септември. След като Кабов прати топката в мрежата, страничният съдия вдигна своя флаг. ВАР преразгледа ситуацията и отмени засадата, което значеше само едно - 2:0 за селекцията на Красимир Балъков.