Стана ясно колко ще прибере Левски за Уелтън

12 февруари 2024, 11:43 часа 2282 прочитания 0 коментара

Левски ще получи около 3 милиона евро за трансфера на бразилското крило Уелтън в японския Гамба Осака. Изходящата сделка влиза в историята на столичния гранд, като една от най-доходоносните. Продажбата на южноамериканеца се нарежда до тази на Георги Иванов-Гонзо и Гара Дембеле.

Още: Фаворит за поста на Илиан Илиев: Няма значение кой ще е национален селекционер. Ако не успея, ще съм поредният

Още: Как първият чуждестранен голмайстор във „Вечното дерби" пристигна в ЦСКА вместо в Арсенал или Лацио

Защо Левски продава Уелтън 

Ръководството на "Герена" е предпочело да се раздели с голямата си звезда, тъй като Уелтън с нищо не е показал, че ще подпише нов договор, а настоящият му изтичаше в края на годината. Левски ще прибере солидна сума и няма да се стигне до случилото се с Ноа Сонко Сундберг, Андриан Краев и Жереми Петрис.

ОЩЕ: Уелтън: Ще пазя Левски в сърцето си, тук създадох семейство

ВАР-ът на Actualno

Още: Бивш лидер на ЦСКА не видя повод за радост след победата над Септември: Мен лично ме е срам!

Още: "Чух виковете "Оставка!": Шеф на ЦСКА коментира бъдещето на Керкез и заяви, че тимът ще се бори за участие в Европа

Трансферът на Уелтън е сред най-солидните в Япония

В момента "сините" не могат да отговорят заплатите, с които бразилецът е изкушаван от кандидатите за подписа му. От тях най-настоятелни се оказаха от Гамба Осака, пишат колегите от "Мач Телеграф". Японците имат нужда от крила и Уелтън е хванал окото им. Сделката е и сред най-солидните, които са направени през тази зима в местната Джей лига.

ОЩЕ: Николай Костов иска Левски да вземе още нови до първия си мач (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес