В дербито на дъното: Пирин заслужено победи Хебър (ВИДЕО)

1412
Снимка: Фейсбук страница на Пирин Благоевград

Пирин Благоевград надигра и заслужено победи Хебър с 2:0 в първия двубой от съботната програма на 23-ия кръг в efbet Лига. Даниил Кондраков откри в 67-ата минута, а само две по-късно Борис Тютюков покачи аванса на "орлетата". Срещата на стадион „Христо Ботев“ протече под тоталната доминация на благоевградчани, които постигнаха важен успех в борбата за оцеляване.

Първата възможност в мача се откри пред възпитаниците на Владо Манчев, но Арсенио Валпорт стреля покрай вратата. От този момент нататък домакините бяха по-добрият отбор на терена. Подвизаващият се под наем от Лудогорец Илкер Будинов бе изключително активен по десния фланг и създаде куп положения. Той, Преслав Йорданов, Кондраков и Иван Тасев се озоваха на изгодни позиции, но не съумяха да преодолеят Петър Дебърлиев, който се отчете с няколко добри намеси.

ОЩЕ: БФС наложи забрана на клуб от Първа лига да картотекира нови играчи

Полувреме

Публикувахте от Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad в Събота, 11 март 2023 г.

В самото начало на втората част "орлетата" отбелязаха. Попадението им обаче бе отменено заради засада. В 60-ата минута Хебър достигна до една от малкото си възможности. Янко Георгиев излезе, за да боксира топката, която попадна в Мартин Михайлов. Десният бек стреля от движение към опразнената врата, но стражът на благоевградчани бързо се върна и не допусна изненада.

ОЩЕ: Футболната звезда Бето остави следа в сърцата на пазарджиклии (СНИМКИ)

9 минути по-късно футболистите на Христо Янев заслужено поведоха с гол на Даниил Кондраков. Украинецът се възползва от грешка в защитата на съперника при изпълнение на корнер. В следващото си нападение Пирин удвои аванса си чрез резервата Борислав Тютюков, който засече страхотно центриране на Бенгюзов.

До края на двубоя пазарджиклии опитаха да отговорят, но в край на сметка резултатът се запази 2:0 в полза на "орлетата". Благоевградчани затвърждават добрата си форма след шокиращия успех над Лудогорец и вече имат актив от 19 точки, които им осигуряват 14-о място в класирането. Хебър е 15-и с 16 пункта.