Кметът на Бургас към новия шеф на ВиК: Градът стана заложник на забавени и некачествени ремонти

24 август 2023, 15:04 часа • 3895 | прочитания

Квартали и ключови улици в община Бургас остават блокирани заради забавени дейности по големия проект за воден цикъл на града или некачествено възстановени участъци след ВиК ремонти.

Още: Благотворителната изложба "Шофирай със сърце и разум" гостува в Бургас

Още: Община Бургас стартира нова инициатива "Здравен час край морето"

Този въпрос кметът на Бургас Николов постави днес на среща с новия изпълнителен директор на държавното дружество Цветан Мирчев. Той изрази недоволството на гражданите от темпото, качеството на работа и възстановителните дейности на ВиК в кварталите „Долно Езерово“ и „Лозово“, както и на улиците „Фердинандова“, „Индустриална“, „Мария Луиза“, „Шейново“ „Сливница“ и други ключови места.

Община Бургас продължава да прави предписания на ВиК дружеството и техните изпълнители за некачествени ремонти и възстановявания и да им изпраща констатациите.

Забавянето на изпълнението на водния цикъл води до забавяне на така очакваните от гражданите на Бургас ремонти на пътната инфраструктура, а това води и до риска Община Бургас да загуби целеви средства от държавния бюджет, предвидени за ремонт на улици след приключването на ВиК проектите. Според изискването на финансовото министерство тези средства трябва да бъдат изразходвани до края на тази календарна година.

Още: Творците в Несебър излизат на протест, взеха им галерията

Още: В Бургас откриха първия регионален център за безплатна правна помощ

Кметът на Бургас заяви, че ръководството на ВиК е длъжно да информира гражданите за сроковете, да реагира на сигналите за некачествени ремонти и некачествено възстановяване на настилките. Той настоя пред новия директор да се направят срещи с хората, изразили недоволство от дейностите на дружеството и неговите изпълнители по водния цикъл, за да ги информират за мерките, които ще предприемат, сроковете на работа на фирмите и графика на проектите.

На срещата Николов постави и въпроси, свързани с липсата на действия на ВиК по отношение на решаване на проблемите на село Димчево, както и голямото забавяне в изграждането на водопровод в отсечката след КАТ.

„Хората с право недоволстват. Крайно време е да приключите със започнатите проекти по водния цикъл, защото не можем да предприемем действия по благоустройство, а това поставя под риск и търпението на гражданите, и средствата, предвидени за това“, повтори Николов.

Още: Няма риск от воден режим в Бургаско, увери регионалният министър

Още: Кметът на Бургас обсъди с регионалния министър ремонта на 4 пътни отсечки

Той заяви, че ще продължава да препраща до ВиК всички подписки и жалби на гражданите, с настояване за предприемане на адекватни действия и отговори, които дружеството дължи на хората.

Още: По-добри заплати ще получават медицинските сестри в Бургас

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес