Засилено е полицейското присъствие на обекти, касаещи израелско и американско присъствие. Засилени са мерките за сигурност и около летищата. Активно взаимодействаме с другите ведомства. Това каза директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) гл. комисар Любомир Николов пред медиите във връзка със ситуацията в Близкия изток. Той добави, че към настоящия момент са взети всички предохранителни мерки.
ОЩЕ: Потъващи кораби, горящи изтребители: ВИДЕА от загубите на Иран
"Българската държава следи ситуацията в Близкия изток и има готовност за евакуация на българските граждани в региона", увериха вчера от служебното правителство.
В Министерския съвет бе проведено заседание на Съвета по сигурността. След заседанието представителите на служебното правителство заявиха, че България не е пряка цел за Иран и няма директна военна опасност за страната.