От средата на миналата година такситата трябваше да си свържат таксиметровите апарати със системата на НАП. Дали има и един автомобил със свързан таксиметров апарат? Това попита Красимир Георгиев, председател на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България.
Още: Германската инфлация неочаквано се ускори
Още: КЕВР определи новата цена на природния газ
Още: МТС предлага отлагане с 6 месеца на въвеждането на електронните таксиметрови апарати
"Това са огромни загуби и демонстрация на липса на контрол“, посочи той пред bTV.
Според него, таксиметровата дейност трябва да е организирана от фирми, които са на светло и има контрол, но държавата е абдикирала.
Повод за коментара му е разпространен в социалните мрежи видеоклип, на който се вижда как таксиметров шофьор употребява прахообразно вещество и след това потегля с таксито.
Още: Изненада с продажбите на дребно в Германия
Още: Инфлацията в Италия се ускори през септември
"Таксиметровият водач работи за собствена сметка от чуждо име. Няма такова животно в света, има го само в България. Не може ли да си работи от негово име? Тогава шофьорът ще бъде много по-отговорен“, каза още Георгиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Грийнпийс": Европейски компании плащат на Русия милиарди за газ под формата на данъци