Протестиращ в подкрепа на Палестина пусна цяла орда мишки, боядисани в цветовете на палестинското знаме, в ресторант на „МакДоналдс“ в английския град Бирмингам. Това се е случило в понеделник, а мъжът вече е задържан.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 26.09.25 - Работи ли Киев по дронове с ядрени глави?
Още: Германската компания „Райнметал“ открива фабрика за боеприпаси в Латвия
Още: За каузата на Палестина: ЛГБТ подкрепа и акция с мишки (ВИДЕО)
Известната верига за бързо хранене се счита от противниците на Израел за една от корпорациите, подкрепящи Тел Авив във войната срещу „Хамас“. Причината – „МакДоналдс“ в Израел обяви преди време, че е осигурил храна на бойците, отвърнали на атаката на терористичната организация.
Как бяха пуснати мишките?
Кадри от случилото се бяха разпространени в социалните мрежи и показаха как хранещите се в ресторанта опитват да избягат от пуснатите гризачи. Вижда се и как мъжът пристига в „МакДоналдс“ с кола, която е с фалшив регистрационен номер – отново в подкрепа на Палестина.
Още: Поредна провокация? Вдигнаха самолети "Грипен" заради руски изтребители край Латвия
Още: BIRD: Българка е осъдена на 3 години в руска наказателна колония заради "Крим е на Украйна" (СНИМКИ)
Hamas supporter throws mice in a packed London McDonalds, while shouting “fuck Israel”.
— Turning Point UK 🇬🇧 (@TPointUK) October 30, 2023
Multiculturalism has failed. pic.twitter.com/Y7VUV6ryL7
Още: Кога ще се оттегли Зеленски: Украинският президент с отговор
Още: Прокуратурата на Кьовеши образува дисциплинарно производство срещу Теодора Георгиева
Човекът с мишките носи палестинския флаг на главата си. Отваря багажника на автомобила, вади три кутии с гризачи, боядисани в червено, черно и зелено, след което влиза в ресторанта и ги оставя на земята.
„Освободете Палестина“, призовава той. „Бойкот срещу Израел!“. Видеото е снимано от помощник на мъжа, който казва, че мишена са още „Дисни“ и „Старбъкс“. В края на видеото се чува: „Мисията успешна“.
Още: Смятам, че Украйна работи по дронове с ядрени глави: Говори Иво Иванов (ВИДЕО)
Още: Reuters: Китайски експерти тайно разработват дронове в Русия
Арест
Говорител на „МакДоналдс“ коментира пред Daily Mail, че компанията е наясно с инцидента в Бирмингам. Ресторантът вече е напълно дезинфекциран и почистен.
Мъжът, който е на 32 години, бе арестуван. Полицията съобщи, че иска да разпита и втори мъж – Билал Хюсеин, който е на 30 години.
Protesters in Bristol, calling for a boycott of McDonald’s pic.twitter.com/nVtLJ47n9g
— London & UK Street News (@CrimeLdn) October 25, 2023