Макрон: Ще направя всичко възможно, за да туширам напрежението между Ливан и Израел

19 април 2024, 23:52 часа • 2314 | прочитания

„Ще направя всичко по силите си, за да спра разрастването на насилието между Ливан и Израел“. Това заяви френският президент Еманюел Макрон по време на срещата си ливанския премиер Наджиб Микати, предаде АФП.

Още: Заговор на Макрон: Опитва ли се френският президент да повлияе на избора на папа?

Още: InformNapalm: ФСБ готви терористични атаки в Русия на 9 май, за да обвини Украйна

Още: Френски анализ: Какво ще стане, ако Израел не отговори на Иран?

„Париж, че ще продължи да действа за стабилността на Ливан, за да го предпази от ескалиращото напрежение в Близкия изток“, добави Макрон, цитиран от БГНЕС.

Още: Всеки втори млад французин е готов да воюва при нужда в Украйна: Проучване

Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна

Още: Завой в стратегията и целите на Путин в Украйна: Западни разузнавателни данни

Макрон повдигна въпроса за участието на Франция в мироопазващите сили на ООН в Южен Ливан, на северната граница на Израел, и подчерта отговорността на всички към него.

Още: Макрон се преориентира към военна икономика: Отваря отново завод от Първата световна война (ВИДЕО)

Още: Със сегашния темп Русия ще завземе Украйна през 2256 г. със 101 милиона жертви

Още: Умрели без ток: Най-малко три смъртни случая в Испания

Френският лидер обсъди и продължителната политическа криза в Ливан. Правителството на Микати има само ограничени правомощия. Ливанските законодатели не успяват да определят наследник на бившия президент Мишел Аун от октомври 2022 г. насам, тъй като парламентът остава в задънена улица между Хизбула и нейните опоненти.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес