Турция неутрализирала 595 терористи

15 октомври 2019, 10:07 часа 1575 прочитания

От началото на операция "Извор на мира” в Северна Сирия са неутрализирани 595 терористи, съобщава Министерството на отбраната на Турция, цитирано от Анадолската агенция, предава БГНЕС. По думите на министъра на отбраната Хулуси Акар, операцията протича успешно и по план.

Още: Атаката в Киев е засегнала полското консулство, Русия не "брои" ранените цивилни (ВИДЕО)

Още: Мощен взрив разтърси Рим, има ранени (ВИДЕА)

Турция започна операция „Извор на мира“, третата в поредицата от трансгранични антитерористични операции в Северна Сирия, насочени към терористи, свързани с Ислямска държава и кюрдската партия ПКК.

Операцията се провежда в съответствие с правото на Турция на самоотбрана, произтичащо от международното право и резолюциите на Съвета за сигурност на ООН и има за цел създаване на свободна от терор зона за завръщане на сирийците в района източно от река Ефрат, се казва в съобщението.

Признатата за терористична организация от Турция, САЩ и Европейския съюз, ПКК, води терористична кампания срещу Турция повече от 30 години. Впоследствие са загинали близо 40 000 души, включително жени, деца и бебета.

Още: Гърция под "топлинен купол": Температурите достигат 42 градуса

Още: Украйна порази военен завод в Ростовска област - изглежда, с нов дрон (ВИДЕО)

Турция отказа да приеме терористичните заплахи, идващи от Северна Сирия, и обеща да предприеме военни действия за предотвратяване на образуването на „терористичен коридор“ там.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес