Арсенал пак подчини Манчестър Сити, Мартинели е големият герой (ВИДЕО)

3474

Арсенал постигна изключително важна победа с минималното 1:0 срещу Манчестър Сити в дербито от осмия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата отбеляза появилият се като резерва Габриел Мартинели 4 минути преди да изтече редовното време. През първото полувреме Матео Ковачич ходеше по тънък лед и едва не бе изгонен заради груби нарушения.

Така "артилеристите" отново надвиха "гражданите", както го стореха по-рано през сезона за "Къмюнити Шийлд". "Топчиите" вече имат 20 точки и се изравниха с Тотнъм на върха в класирането. Селекцията на Хосеп Гуардиола остава на третото място със 17 пункта.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Ливърпул и Нюкасъл обърнаха, но после се провалиха (ВИДЕО)

Сити с три чисти шанса до 20-ата минута

Гостите определено бяха по-активният отбор до 20-ата минута. Те пропуснаха няколко чисти възможности. Удар на Гвардиол с глава бе изчистен от голлинията, Аке не намери целта от непосредствена близост, а Алварес остана на косъм от това да накаже грешка на Давид Рая, който се забави с отиграването на топката.

Хулиан Алварес Манчестър Сити

Матео Ковачич ходеше по тънък лед и се измъкна на косъм

По-късно зрителите на "Емиратс" станаха свидетели на два изключително дискусионни момента. В 29-ата минута Ковачич получи жълт картон за грубо влизане в краката на Йодегор. 6 по-късно хърватският полузащитник подкоси и Деклан Райс. Главният съдия Майкъл Оливър обаче реши да не санкционира футболиста на Сити, който имаше късмет в тази ситуация.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Фамозно! Неочакван герой спаси Юнайтед с два гола в края, Челси се развихри (ВИДЕО)

Мартинели е големият герой за Арсенал

След почивката появилият се от скамейката Мартинели тества уменията на Едерсон. Бразилският страж се справи без особени затруднения. В 86-ата минута Томиасу се включи в нападение и свали с глава към Хавертц, който подаде на Габриел Мартинели. С помощта и на рикошет, фланговият състезател матира вратаря на "гражданите" за 1:0. Така приключи дербито на Висшата лига.