Късна драма: С дузпа в края Барселона се спаси от издънка и направи обрат (ВИДЕО)

2684

Барселона постигна инфарктен успех с 2:1 при визитата си на Лас Палмас в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Бившият състезател на каталунците Мунир Ел Хадади ги наказа в 12-ата минута и откри резултата. След почивката Феран Торес изравни, а големият герой за "лос кулес" е Илкай Гюндоган, който си спечели дузпа и сам я реализира в добавеното време на сблъсъка.

Барселона пред Атлетико, но зад Реал и Жирона

Така отборът на Шави вече има 41 точки и остава на третото място в класирането. Той е на 7 пункта от поделящите лидерството Реал Мадрид и Жирона. Сензацията в испанското първенство поднесе нова изненада, сразявайки Атлетико Мадрид в драматичен трилър. Лас Палмас от своя страна е десети с 25 точки.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: В мач с три греди: Реал Мадрид се измъчи срещу Майорка (ВИДЕО)

Дните до Евро

Барса даде свидна жертва и допусна гол от бивши играчи

В началото на срещата Барса даде свидна жертва. Жоао Кансело се контузи и бе принудително заменен от Андреас Кристенсен. Миг по-късно двама бивши футболисти на каталунците - Сандро Рамирес и Мунир Ел Хадади комбинираха, за да може вторият да открие резултата. До края на първото полувреме домакините бяха значително по-активният тим. Единствено добрите намеси на Инаки Пеня и малшансът ги лишиха от ново попадение.

Торес изравни, но големият герой е Гюндоган

След почивката възпитаниците на Шави се посъвзеха. Натискът им даде резултат в 55-ата минута, когато Торес възстанови паритета с техничен шут. В последния четвърт час от редовното време новото попълнение Витор Роке дебютира за каталунците. В добавеното време на мача Гюндоган бе изблъскан в гръб с две ръце от Синкгравен в наказателното поле тъкмо когато можеше да направи добавка на празна врата.  Главният съдия показа червен картон на провинилия се отсъди дузпа, с чието изпълнение се нагърби именно немският полузащитник. Той не сбърка и се превърна в големия герой за Барселона.

ОЩЕ: Геният, който има победи с по 5:0 в Ел Класико и с двата отбора (ВИДЕО)