След 7-голов трилър: Сензацията Жирона взе скалпа и на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

3869

Сензацията на сезона в Испания Жирона излъга Атлетико Мадрид с 4:3 у дома в драматичен трилър от 19-ия кръг на Ла Лига. В герой за "червено-белите" се превърна Иван Мартин, който реализира победния гол в първата минута от добавеното време на срещата. Нападателят на "дюшекчиите" Алваро Мората блесна с хеттрик, но това се оказа недостатъчно.

Жирона - кошмарът на грандовете

Така "жирондинците", които в хода на сезона надвиха и друг местен гранд - Барселона, се изравниха на върха в класирането с Реал Мадрид. Двата отбора имат по 48 точки, след като "кралете" постигнаха труден, но изключително ценен успех над Майорка. Селекцията на Диего Симеоне остава на третата позиция с 38 пункта.

ОЩЕ: Един е Ицо! Стоичков е обявен за №1 в Ла Лига през 90-те

Дните до Евро

Голово шоу през първата част

Резултатът бе открит след само 120 секунди игра. Валери се възползва от асистенция на Пабло Торе за 1:0. В 14-ата минута обаче Мората изравни. В средата на първото полувреме Савио върна преднината на Жирона, а Дейли Блинд покачи аванса на приятната изненада в испанското първенство. Малко преди почивката Алваро Мората отново се разписа. Таранът бе близо и до хеттрик, ала се намираше в засада и попадението му се отмени.

Мората с хеттрик, но героят на вечерта е Иван Мартин

Все пак националът на "Ла Роха" оформи хеттрика си в 54-тата минута. Последва период, изпълнен с опасности и пред двете врати, а драмата бе запазена за заключителните секунди. В 91-вата минута Иван Мартин матира Ян Облак за крайното 4:3.

ОЩЕ: Геният, който има победи с по 5:0 в Ел Класико и с двата отбора (ВИДЕО)