Ливърпул се изложи пред Кабаков, Рома бе сломен, Аякс - отново подчинен (ВИДЕО)

4734

Ливърпул допусна изненадващо поражение с 2:3 при визитата си на Тулуза в двубой от четвъртия кръг на Група "Е" от Лига Европа. Арон Дьонум откри в 36-ата минута, а Тайс Далинг удвои през второто полувреме. В 73-тата минута мърсисайдци намалиха изоставането чрез автогол на Кристиан Касерес. Отговорът обаче бе мигновен и дойде от Франк Магри, който също се разписа. Диого Жота оформи крайния резултата минута преди да изтече редовното време.

Георги Кабаков с ключово решение в последните секунди

Съдия на мача във Франция бе Георги Кабаков - с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Българската бригада отмени общо 3 попадения. Две от тях на домакините - първото заради фал в нападение, второто - тъй като имаше засада. В последните секунди от срещата "червените" изравниха драматично, но ВАР реферът Драгомир Драганов извика Кабаков, който не призна гола поради игра с ръка на Алексис Макалистър. Селекцията на Юрген Клоп остава на върха с 9 точки, докато Тулуза се намира на втора позиция със седем пункта.

ОЩЕ: Когато не вкарваш, ти вкарват: Новак наказа Ливърпул, Дарвин с нов комичен пропуск (ВИДЕО)

Брайтън пак би Аякс

Брайтън отново надви Аякс с 2:0 в сблъсък от втория по сила европейски турнир. На „Йохан Кройф Арена“ основна заслуга за успеха на "чайките" имаха Ансу Фати и Симон Адингра. Те комбинираха два пъти, за да отбележат по едно попадение. Нидерландският отбор, който в миналия кръг пак загуби от англичаните, е на дъното едва с 2 точки. Момчетата на Де Дзерби оглавяват класирането със 7.

Славия Прага удари Рома

Славия Прага пък победи Рома с 2:0, за да може двата отбора да се изравнят на върха с по 9 точки. Попаденията за чехите реализираха Вацлав Юречка и Лукаш Масопуст през второто полувреме.

Тулуза - Ливърпул 3:2

ОЩЕ: Убиец на еврошампиони: 50 години от една от най-великите победи на ЦСКА (ВИДЕО)