Ливърпул прегази Тулуза, Брайтън задълбочи кризата в Аякс (ВИДЕО)

4735
Снимка: GettyImages

Ливърпул размаза Тулуза с 5:1 на "Анфийлд" в двубой от група "Е" на Лига Европа и продължава без грешка в надпреварата. Диого Жота откри в деветата минута, но само 6 по-късно Тайс Далинга възстанови паритета. До почивката Уатаро Ендо и Дарвин Нунес се разписаха и дадоха комфортен аванс на мърсисайдци.

През второто полувреме Райън Гравенберх също прати топката във вратата на гостите, а появилият се като резерва Мохамед Салах оформи крайния резултат в добавеното време на срещата. С пропуски се отчетоха Къртис Джоунс и Харви Елиът. Трент Александър-Арнолд пък спаси английския гранд от попадение, изчиствайки от голлинията. Така селекцията на Юрген Клоп оглавява класирането с 9 точки. Френският тим е трети с 4 пункта.

ОЩЕ: Клоп намери заместник на Салах, Ливърпул вади сериозна сума за новия нападател

Брайтън задълбочи кризата в Аякс

Брайтън се наложи над Аякс с 2:0 на „Амекс“ в мач от група „B“. Жоао Педро изведе отбора на Роберто де Дзерби напред в резултата в 42-рата минута, а Ансу Фати удвои преднината след почивката. Така "чайките" стигнаха до историческата си първа победа в европейските клубни турнири.

Рома се разправи със Славия Прага

Брайтън събра актив от 4 точки, които му отреждат третото място. Кризата в редиците на "божиите синове" се задълбочи. Освен че заемат последна позиция в групата на Лига Европа, те са на дъното в Ередивизи с 5 пункта. В същото време Рома се разправи със Славия Прага. До 17-ата минута Едоардо Бове и Ромелу Лукаку се възползваха от асистенции на Стефан Ел Шаарауи, за вкарат победните голове.

Преди дни пък падна треньорска глава в един от големите европейски грандове (подробности четете в линка).