Проклятието на ПСЖ в Шампионска лига продължава: Байерн подчини парижани (ВИДЕО)

2485

Байерн Мюнхен отстрани ПСЖ на 1/8-финалите в Шампионска лига с общ резултат 3:0. След като спечелиха първата среща в Париж, баварците надделяха и в реванша (2:0) с голове на Чупо-Мотинг и Серж Гнабри. Френският шампион за поредна година се сбогува с амбициите за титла в най-престижния европейски турнир.

В началото двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, без да се стигне до стопроцентови положения. В 25-ата минута Лионел Меси се озова на много изгодна позиция, но не съумея да прати кълбото в мрежата. Домакините отвърнаха с опасен изстрел на Мусиала, Донарума обаче се намеси подобаващо.

ОЩЕ: УЕФА реши: Глобяваме ПСЖ и Байерн Мюнхен

В 38-ата минута дойде най-чистата ситуация през първото полувреме. Стражът Ян Зомер понече да дриблира и се замота. Топката попадна във Витиня, който шутира към опразнената врата, но Де Лихт се хвърли на шпагат и изчисти на сантиметри от голлинията. Преди почивката резултатът бе 0:0

Играчите на Нагелсман доминираха през втората част. В 52-рата минута Чупо-Мотинг отбеляза, но голът бе отменен правилно заради засада. Малко по-късно камерунският нападател все пак реализира редовно попадение, за което основен виновник бе Марко Верати. Италианският полузащитник допусна фрапантна грешка при изнасянето на топката.

ОЩЕ: Да преживееш смъртта на баща си, за да станеш футболна звезда и престижен лекар

Ян Зомер

Парижани опитаха да отговорят. Рамос стреля два пъти опасно с глава, Мбапе също се отчете с пропуск, а младата резерва Заир-Емери създаде няколко опасни положения. При всички ситуации Ян Зомер бе просто непробиваем. В решителните моменти ключови бяха намесите на Упомекано.

Баварците организираха скорострелни контраатаки, които често бяха пропилявани от Сане. В заключителните минути Гнабри сложи край на спора, възползвайки се от асистенция на Кансело, за да преодолее Донарума. Успехът можеше да бъде по-категоричен, но гол на Мане бе отменен, тъй като сенегалецът бе в положение на засада.