Реал Мадрид се реваншира за резила срещу Атлетико, но даде свидна жертва (ВИДЕО)

1357

Реал Мадрид постигна домакински успех с 2:0 над Лас Палмас в двубой от седмия кръг на Ла Лига. Браим Диас вкара в добавеното време на първото полувреме, а Хоселу в 54-тата минута удвои. "Белият балет" даде нова свидна жертва в лицето на Дейвид Алаба, който напусна терена принудително. Стражът на гостите пък блесна с няколко феноменални намеси.

Реал не успя да оглави класирането заради победата на Жирона

Така "лос меренгес" се реваншираха за резила срещу Атлетико в столичното дерби от миналия кръг. Отборът на Карло Анчелоти излезе пред Барселона с 18 точки, но остана с една зад лидера Жирона, който обърна Виляреал за крайното 2:1. "Лос Амарилос" се намира на 17-о място едва с 5 пункта.

Реал Мадрид Хоселу

Мадричани се спукаха да изтърват, но в крайна сметка вкараха

Очаквано Реал натисна в началото. Родриго, Хоселу и Диас пропуснаха, някои от тях доста пъти, докато Алваро Вайес демонстрираше прекрасен рефлекс. В 41-вата минута Лукас Васкес замени Алаба, който се контузи. В третата минута от добавеното време на полувремето Диас все пак реализира за 1:0.

Хоселу бележи, Вини Жуниор се завърна

След почивката Лас Палмас опита да отговори. Устремът бе спрян от Хоселу. Таранът удвои аванса на своя тим с глава. 180 секунди по-късно в игра се завърна Винисиус Жуниор. До края темпото в срещата от Ла Лига спадна, а Кепа нямаше много работа.

ПРИПОМНЕТЕ СИ: Той просто вкарва: Белингам измъкна Реал Мадрид срещу Унион Берлин (ВИДЕО)