Той просто вкарва: Белингам измъкна Реал Мадрид срещу Унион Берлин (ВИДЕО)

2643

Реал Мадрид постигна инфарктна победа с 1:0 срещу дебютанта в турнира Унион Берлин на „Сантиаго Бернабеу“ в двубой от група С на Шампионската лига, в която са още Наполи и Брага. Героят за "белия балет" отново се казва Джуд Белингам. Той се разписа в четвъртата минута от добавеното време на срещата.

Така английският полузащитник затвърди добрата си форма. В първите 4 кръга от Ла Лига 20-годишният халф записа 1 аситенция и вкара 5 гола, някои от които паднаха в заключителната фаза от мачовете.

В ДРУГ ДВУБОЙ ОТ ШАМИОНСКА ЛИГА: Сити потрепери срещу Звезда, но Алварес зададе тон за ценен обрат (ВИДЕО)

Реал натисна от самото начало

Възпитаниците на Карло Анчелоти наложиха своето темпо от самото начало. Хоселу отправи два удара с глава в първите минути, които не доведоха до нищо опасно. В средата на полувремето Алба шутира коварно от фал, а до почивката до 100%-голова възможност така и не стигна.

Реал Мадрид

Греда на Родриго

През втората част футболистите на Реал Мадрид "натиснаха педалите". Около 50-ата минута в рамките на няколко секунди Родриго опропасти две хубави положения. Първо бе спрян от стража Фредерик Рьонов, а по-късно нацели страничния стълб с акробатично изпълнение, засичайки центриране на Лукас Васкес.

Втора греда за мадричани

При следващия шанс на "белия балет" Бонучи изчисти от голлинията с глава. В 63-тата минута домакините отново останаха на сантиметри от попадението. Вратарят на Унион отрази удар на Хоселу и топката срещна гредата. Рьонов демонстрира рефлекс и при опасен изстрел на Лука Модрич.