За радост на Юнайтед и Ливърпул: Арсенал повали Нюкасъл (ВИДЕО)

07 май 2023, 20:43 часа • 2161 прочитания

Отборът на Арсенал успя да победи Нюкасъл с 0:2 като гост в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Успехът запазва шансовете на "топчиите" в битката за титлата с Манчестър Сити, а в същото време поставя под въпрос третото място на Нюкасъл в крайното подреждане.

Арсенал стигна до ранен гол на "Сейнт Джеймсис Парк", реализиран от Мартин Йодегор, който се възползва от асистенция на Жоржиньо. През второто полувреме пък "артилеристите" получиха и допълнително спокойствие за крайния успех след автогол на Фабиан Шер.

Така Арсенал записа втори пореден успех след този срещу Челси, заемайки второ място в подреждането с 81 точки - на един пункт зад лидера Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Нюкасъл пък остава трети с 65 точки - с две пред четвъртия Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко, както и с три пред петия Ливърпул, който пък е с мач повече.

В събота Илкай Гюндоган измъкна трудна победа за Манчестър Сити (ВИДЕО)