Страхотно! Седем финала за България на Купа „Странджа“

4248

Българският бокс отбеляза един от най-добрите си дни, след като седем родни състезатели се класираха за финалите на най-силния турнир в световен мащаб – Купа „Странджа“, който тази година се провежда за юбилейния 75-ти път. Финалите на надпреварата са утре, 11 февруари в столичната зала „София“ и стартират в 14:00 часа.

Кои ще се бият за златото утре?

Българските боксьори бяха превъзходни днес като за финалите при дамите се класираха Станимира Петрова в категория до 54 килограма и Светлана Каменов в категория до 57 кг. При мъжете пък имаме петима финалисти - Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (63.5 кг), Уилиам Чолов (75 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

Перфектен завършек за България в днешния ден на Купа „Странджа“ 7 финала и два бронзови медала за България белязаха...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Saturday, February 10, 2024

България взе и две бронзови отличия

Страната ни завоюва и две бронзови отличия от Купа „Странджа“ в днешния ден. На полуфиналите на надпревара Златислава Чуканова отстъпи пред индийката Зарин Нихат в категория до 50 килограма и не успя да стигне до битка за титлата. Аслъхан Мехмедова също взе бронз, след като на 1/2-финалите загуби от украинката Тетяна Довгал.

ОЩЕ: Шефът на БФБокс пред Actualno: Очаквам в Париж боксьорите ни да защитят флага на България