Разследването срещу българския премиер Бойко Борисов за пране на пари в Каталуния остава основна тема в българската политическа и публична среда.
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
Връзката към Борисов е българската манекенка Борислава Йовчева. Нейното име се появи в т.нар. афера "Къща в Барселона" - можете да си я припомните в този материал!
Известната българска журналистка Анна Заркова пита защо въпреки сериозността на скандала, така и не се стига до официално запитване до испанските власти, за да бъдат изяснени и оповестени детайлите по случая.
"За пореден път се убеждавам, че от целия екип на министър-председателя само един човек си заслужава заплатата и това е господин Харизанов. Изглежда, че само той се интересува дали испанската полиция разследва г-н Борисов за пране на пари, или не го разследва, ами допуска испанската журналистика да го кепази. Цяла седмица цялата многохилядна държавна администрация му гледа сеира и не си мърда пръста да направи официално запитване до испанските власти, и да го оповести', посочва тя.
Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях
Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"
И допълва: "Още по-малко многобройните правоприлагащи органи си мърдат пръста да направят собствено разследване, да изнесат събраните доказателства и така да изчистят името на водещия български държавник."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието
Дали Борисов има връзка с благосъстоянието на Йовчева и дали всичко е законно, тепърва ще се чакат резултатите от разследването в Каталуния.
Припомняме, че в събота един от редакторите на "Биволъ" Атанас Чобанов публикува във Facebook резултатите от работата си по финансовата схема, довела до резултата "Къща в Барселона". В дъното й личи името на фирма "Ипон". Премиерът Борисов стана известен точно с охранителната марка "Ипон".
Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)
Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия