Промени в Изборния кодекс ще разглежда на първото си заседание новата правна комисия

21 април 2021, 08:05 часа 2224 прочитания

Комисията по правни въпроси към 45-ото Народно събрание ще проведе днес първото си заседание, предаде БГНЕС. Предстои депутатите от комисията да обсъдят на първо гласуване законопроект за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Христо Иванов и група народни представители нa 15-ти април. Законопроектът е записан като първа точка.

Още: Атанас Атанасов за Асен Василев и бъдещето на коалицията ПП-ДБ: Не го познавам много добре

Още: Трудно управление: Гласуват третия вот на недоверие към кабинета "Желязков"

Очаква се първо гласуване на законопроекта за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Ива Митева и група народни представители, както и законопроекта за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Мая Манолова и група народни представители нa 16-ти април. Като точка 4 е записано в програмата на комисията и обсъждане за първо гласуване на законопроект за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Христо Иванов, Антоанета Цонева и Ивайло Мирчев.

Предстои и обсъждане за първо гласуване на законопроект за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Десислава Атанасова и група народни представители нa 19-ти април, както и внесен за първо гласуване законопроект за изменение и допълнение на Изборния кодекс, внесен от Николай Хаджигенов.

Като последна точка в програмата на комисията е записано първо гласуване на законопроект за изменение на Закона за политическите партии, внесен от Ива Митева и група народни представители нa 15-ти април.

Още: Костадин Ангелов: Няма кой да събори кабинета, опозицията е много слаба

Още: Ясно е кой ще замести Кирил Петков в парламента

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес