Властта се разграничи от острата реакция на Симеонов срещу Ска Келер

09 февруари 2018, 19:20 часа • 7682 | прочитания

Позицията на НФСБ относно евродепутата Ска Келер не е позиция на българското правителство. Това съобщиха от правителствената информационна служба.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

"Правителството на Република България винаги е отворено към критики и зачита правото на свободно изразяване на лично мнение в рамките на закона. В българското общество също се е наложила свобода на словото, гарантирана и с Конституцията", се посочва в съобщението.

По-рано днес НФСБ, партията на вицепремиера Валери Симеонов, излезе с остра позиция срещу посещението на евродепутата от "Зелените" Ска Келер. Тя е тук по повод протестите и опасенията за застрояването на Национален парк "Пирин".

Според НФСБ Келер, която била "нагла и самонадеяна особа", завършила "университета "Шабанчъ" в Истанбул", е "каканижела" с "очевидно неадекватен вид" пред "услужливите български медии" за "оставка на български министър" и "отмяна на решение на суверенното българско правителство", като дори си позволила да говори за "преразглеждане на проекта за магистрала на Кресненското дефиле".

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

"Няма да влизаме в подробности за втръсналите на всички простотии и заблуди. Коалиционното правителство, министър-председателят и лично вицепремиерът Симеонов декларираха своята ангажираност по отношение на изграждането на втори лифт И НИЩО ПОВЕЧЕ в ски зона Банско", казват още от НФСБ.

Самата Келер изрази искрено учудване от реакцията на партията. "Не ми се е случвало досега член на правителство да иска да ме изгони - нито в Европа, нито някъде по света", каза Келер специално за Actualno.com.

Евродепутатът добави, че явно хората, които искат да застроят и унищожат уникалната природа в Пирин, ги е страх от протестите.

Междувременно съпредседателят на "Зелените" в България Борислав Сандов коментира в изявление до медиите:"”Позицията по адрес на Ска Келер от коалиционния партньор в правителството на България, подписана лично и от вицепремиера Валери Симеонов, е най-големият дипломатически гаф на кабинета "Борисов" 3. Грубият език, клеветите и неадекватното искане за експулсиране по адрес на Съпредседателя на групата на Зелените и член на Председателския съвет на Европейския парламент е опозоряващо България пред нашите партньори в Европейския съюз. То е равносилно на призив за излизане на страната ни от Евросъюза във време, в което председателстваме Съвета на ЕС. Има само един логичен ход от страна на Правителството на България в този момент и ако той не бъде направен, гражданското недоволство ще нарасне до по-сериозни размери.”

Още: Правителството прие програма за заетост и образование на разселените украинци у нас

Още: "Този канал не е наш - този канал е техен": Божанов за стратегията на Пеевски и пловдивската митница

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес