Замеряне с тор и огън по Конституционния съд и Министерски съвет: Протест-погром на "Възраждане" (СНИМКИ)

08 февруари 2024, 13:04 часа • 4891 | прочитания

Грозни и дори миризливи сцени се разиграха пред сградата на Министерски съвет при протест на проруската партия "Възраждане".

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

По време на акцията на симпатизанти на партията пред Конституционния съд, който се помещава в сградата на Дондуков 1, полетяха животински изпражнения към фасадата пред погледа на самия лидер на формацията Костадин Костадинов.

Освен това протестиращи запалиха димки и изсипаха бали сено и тор върху жълтите павета, чуха се и гърмежи, а цял автомобил бе запален. Протестиращите блокираха движението в района.

Още: "Възраждане" подпали кола и изсипа тор на жълтите павета (ВИДЕО)

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

"Конституционният съд днес ще извърши престъпление", заяви на протеста лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. "Днес сме тук, за да защитим демокрацията и правото си на свободен, достоен, законен начин на живот и правото си да бъдем питани", каза още лидерът на проруската формация насред ексцесиите на феновете си.

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Той заплаши, че протестите ще продължат в събота и неделя. "Следете ни и ще бъдете много изненадани", каза още Костадинов.

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Още: Закриване на "Възраждане": БХК поиска от Борислав Сарафов прокуратурата да заведе дело

Припомняме, че на 7 юли парламентът отхвърли предложението за произвеждане на национален референдум с въпрос "Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?". Решението беше атакувано пред КС от "Възраждане" и "Има такъв народ", както и от независимия депутат Радостин Василев.

В края на юли Конституционният съд допусна за разглеждане по същество искането на 49-имата народни представители, пише БТА.

Още: Референдумът на "Възраждане" срещу еврото отива в кошчето за боклук (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес