Решението на Конституционния съд за отмяна на съдебната реформа предизвика спорове в социалните мрежи. Нещо повече - отмяната на чл. 23 от новата Конституция, предизвика дори смут.
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
Социологът Добромир Живков отчете, че опитите да излезем от блатото на завладяната държава се провалят постоянно:
Депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков намеси и ролята на Делян Пеевски в процеса:
Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях
Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието
Още: Кирил Петков: 9-3 за бутона ENTER вместо за хората, КС доказа превзетата държава
Пиарът и бивш политик Арман Бабикян също представи своя анализ, наблягайки на управленското мнозинство, което гласува промените в Конституцията - ПП-ДБ, ГЕРБ и ДПС:
Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)
Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия
Науката
В социалните мрежи, както вече споменахме, се появиха и публикации относно една любопитна отмяна на текст от новата конституция. Става въпрос за чл. 23, за който разказва журналистът Полина Паунова:
Първата реакция на известният конституционалист от Софийския университет доц. Наталия Киселова също е в тази посока: