Бургазлия изнудвал собственик на търговски обект в Доспат. Поискал търговецът да му даде 2300 лева, защото му бил продал развалена лютеница, от която детето му получило хранително отравяне, съобщава полицията.
Още: Най-важните новини за деня, 25 август 2025 г.
Още: Родителите на Сияна получиха 300 000 лв. обезщетение: Толкова струва животът на дете в България
Сигналът за изнудване е подаден в РУ-Девин. Той е срещу 47-годишен бургазлия, който вчера (на 9-ти юни). около 12.55 ч. изнудвал и заплашвал 70-годишен жител на Доспат, собственик на търговски обект.
От собственика на магазина бургазлията поискал да му даде 2300 лв. под предлог, че бил закупил лютеница от там, която според думите му била развалена и след като детето му я консумирало, получило хранително отравяне.
По случая е образувано бързо производство, извършителят е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа, уточняват още от Областната дирекция на МВР.
Още: Неочаквано почина легендарен български фоторепортер
Още: Прогноза за времето - 26 август 2025 г. (вторник)