Поредното "съвпадение" с 2013а. Тогава "павето смени пианото" (по Лютви Местан след нощта с белия автобус), сега целокупните управляващи пишат едно и също - "провокатори опорочиха протеста".
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
И в двата случая кои са провокаторите беше видно. Откъде донесоха паветата - също. Няколко хиляди души не са замеряли с камъни и пиратки, пише журналистката Миролюба Бенатова в социалната мрежа фейсбук и прилага видео от случилото се снощи на протеста.
Полицията остави десетките да надделеят. Защо. Защото останалите не се били дистанцирали.
Още: Нови цени на винетките от днес
Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!
Да очакваш от мирни граждани да вършат ролята на правоохранителните органи, е странен подход. Като е ясно, че така ще постарадат повече хора. И ще има ескалация на противопоставянето между гражданите. С бой. Пред полицията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
А полицията беше дошла като за война.
###
Допълвам коментар на Nayo Titzin
Още: Най-важните новини за деня: 30 април 2025 г.
Още: Все по-слънчево и топло: Прогнозата на Никол Станкулова
"провокатори опорочиха протеста" е признание, че провокаторите, не са от протеста, а са пратени да го опорочат. а #КОЙ има интерес от такова опорочаване? Ами властта има интерес от опорочаване на протеста.