За 78-ми път недоволни граждани се събраха на антиправителствен протест в центъра на София. Исканията им остават непроменени – оставка на правителството на Борисов, на главния прокурор, служебен кабинет и честни избори, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Кой има имен ден днес, 26 юни 2025 г. Честито!
Още: Прогноза за времето - 26 юни 2025 г. (четвъртък)
"ДПС искат оставка на всички, обаче държат на главния каскет на републиката", заяви адвокат Николай Хаджигенов. "Знаем защо държат, защото Пеевски си го е избрал лично и най вече брани това, което те са си придобили. Искаме върховенство на закона, разследване, справедлив съд, специално за каскети", добави той. "Приготвили сме за цялостното творчество на ДПС една изненада и днес посоката е централата на ДПС, а не Орлов мост", каза още Хаджигенов.
С възгласи "Долу ДПС" и "Бойко е гадже на Доган", малко след 21,15 часа протестиращите се насочиха към централата на ДПС. Пред офиса на партиите демонстрантите бяха посрещнати от полиция. Яйца полетяха към фасадата на централата на ДПС, като от организаторите призоваха протестиращите да пазят униформените.
Още: Най-важните новини за деня: 25 юни 2025 г.
Още: "Свобода за Деси": Протест пред президентството поиска помилването на Иванчева
Днес отново България беше в полезрението на световните медии с обширен материал на „EU Observer”. След години състезание с Румъния, България официално е станала безспорен европейски шампион по корупция, пише в статията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Очаква ни най-горещият ден: Прогнозата на Деница Стоянова