Адриан Андреев достигна до четвъртфинал на Олимпиадата в Буенос Айрес

4820

Продължава победният ход на Адриан Андреев в тенис турнира от младежките
Олимпийски игри в Буенос Айрес.

Във втория кръг българинът победи представителя на Турция Янкъ Ерел с 6:3, 5:7, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 20 минути и премина през много обрати.

Изгрява ли следващия Григор Димитров? (Видео)

Младият български тенисист Адриан Андреев отново доказа, че е сред най-талантливите тенисисти в Европа, печелейки титлата и на сингъл ...

На четвъртфинала утре поставеният под номер 6 Андреев, ще срещне Филип Кристиан Жиану от Румъния.

Малко по-късно обаче българинът отпадна от надпреварата при смесени двойки. Андреев и партньорката му Виктория Дема от Украйна отстъпиха на швейцарците Лулу Сун и Дамиен Венгер с 3:6, 6:7(3) за 67 минути игра.

На двойки (мъже) българинът в тандем с австралиеца Ринки Хиджиката, ще спори на 1/4-финалите срещу вторите поставени Николас Мехия и Жилберт Соареш Жуниор

Мария Делчева пък записа първа загуба в турнира по бадминтон. Българката отстъпи в последния си мач от осминафиналната фаза пред виетнамката Ти Ан Ту Ву с 0:2, като само в първата част бе равностойна на съперничката си (18:21, 12:21).

България ще кандидатства за домакин на Зимни младежки олимпийски игри

София ще кандидатства за домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2024 г. Това стана ясно след разговора на президента на Между...

С две победи и една загуба нашата представителка зае второ място в осминафиналната група, след Ву от Виетнам. Мария Делчева продължава участието си в смесената надпревара. В тандем с Амбалангодаж от Шри Ланка тя ще срещне по-късно тази нощ тандема Хименес(Доминиканска република)/Хои(Сингапур.