Безмилостен Джокович прегази австралиец към 1/4-финалите на Australian Open (ВИДЕО)

2027

Бившият световен номер 1 в тениса Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, след като помете представителя на домакините Алекс Де Минор в три сета – 6-2, 6-1, 6-2, за малко над два часа игра.

Джокович не остави шансове на Де Минор

Деветкратният шампион в надпреварата от Сърбия, който миналата година не игра на турнира заради липсата на ваксина срещу коронавирус, довела до депортирането му от страната, проведе истинска наказателна акция срещу Де Минор, който не бе загубил сет до мача си с Ноле, но нямаше никакъв отговор срещу играта на съперника.

Де Минор отърва "геврека" срещу Ноле

След равностойни откриващи пет гейма на срещата, Джокера влезе в серия и след два пробива дръпна в резултата. Във втората част той бе още по-убедителен, повеждайки с 5-0 гейма, преди Де Минор да отърве „геврека“.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в събота срещу бившия световен номер 1 Новак Джокович в мач от третия кръг на Отк...

Новак Джокович

Кой ще бъде съперник на Джокович на 1/4-финалите?

Джокович отвя австралиеца и в третия сет, където направи нови два пробива, с което си осигури спокойствие до края на двубоя. Сърбинът направи общо шест пробива в подаването на съперника в първия им официален мач на корта – той завърши с 26 уинъра срещу едва девет за Де Минор, като направи една непредизвикана грешка по-малко от австралиеца.

В спор за място в последните четири Джокера, който достигна 13-и четвъртфинал в Мелбърн, ще играе с Андрей Рубльов, който по-рано срази Холгер Руне в пет сета.

Останалите 1/4-финали на Australian Open

Другият 1/4-финал в долната половина предлага изцяло американски сблъсък, като изненадата Бен Шелтън ще се изправи срещу Томи Пол, който елиминира Роберто Баутиста Агут в четири сета. В горната част на схемата четвъртфиналите са Карен Хачанов – Себастиан Корда и Стефанос Циципас – Иржи Лехечка.

"Той е адски пиян, провокира и пречи": Фен ядоса Джокович (ВИДЕО)

Големият фаворит за титлата на Откритото първенство на Австралия - Новак Джокович, имаше известни пререкания с фен на трибуните по врем...

ОЩЕ: Развяха украинско знаме пред Андрей Рубльов, реакцията му бе уникална (ВИДЕО)