Гордост: Трима български таланти стигнаха 1/8-финалите на Australian Open! (СНИМКИ)

2638
Снимка: bgtennis.bg

България може да се гордее, че има трима осминафиналисти при юношите и девойките на първия за годината тенис турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. След като в понеделник Адрияно Дженев достигна 1/8-финалната фаза, рано тази сутрин (24 януари) същото сториха и още двама български таланти - Илиян Радулов и Росица Денчева.

И Радулов, и Денчева постигнаха двусетови победи. Поставеният под номер 2 в схемата при юношите Радулов победи с 6:4, 7:6(2) Тянхуей Чжан (Китай). Срещата продължи 96 минути. Така българинът се реваншира за загубата си от този съперник на турнира в Траралгон предната седмица. В първия кръг Радулов елиминира Юта Томида от Япония с 4:6, 6:4, 6:2.

Илиян Радулов и Адрияно Дженев

Нито Григор, нито контузията спряха вездесъщ Джокович по пътя към 10-ата в Мелбърн (ВИДЕО)

Единственият българин в световния тенис елит Григор Димитров загуби срещу бившия номер 1 Новак Джокович с 0:3 сета (6:7(7), 3:6, 4:6) в...

При девойките Росица Денчева записа втора двусетова победа. 15-годишната българка се наложи с 6:2, 6:2 над Тейтъм Еванс (17 г.) от САЩ. Срещата продължи 77 минути. Eванс е №38 в световната ранглиста при девойките и №885 при жените. В първия кръг Денчева елиминира с 6:3, 7:6(5) финалистката от Уимбълдън и №10 в схемата Лука Удварди (17 г.) от Унгария.

На осминафиналите българката ще играе срещу поставената под №7 и фаворит за спечелване на титлата Мира Андреева от Русия. Предната седмица Денчева отстъпи на четвъртфиналите на станалата шампионка на турнира в Траралгон Андреева. Рускинята е №292 в световната ранглиста за жени и има четири спечелени титли от женски турнири.

В Мелбърн България бе на прага на исторически успех и в турнира при мъжете (подробности четете в линка).