Григор Димитров: Бях спокоен и концентриран през целия мач

2616

"Винаги съм казвал, че е много важно да запишеш добри резултати в началото на годината. Мисля, че този турнир е чудесна възможност да установиш на какво ниво се намираш както във физическо, така и в психологическо отношение", заяви Григор Димитров след класирането си за четвъртфиналите на Australian Open.

Българинът продължава напред след четвърти пореден мач без загубен сет, като тази победа определено бе най-впечатляваща, защото дойде срещу Доминик Тийм, който е №3 в света и миналата година игра финал в Мелбърн.

Брилянтен Григор Димитров показа характер и прегази Доминик Тийм в Мелбърн

Григор Димитров се изправи срещу световния №3 и настоящ шампион на US Open Доминик Тийм в един от най-интригуващите мачове от днешната ...

"Важно е да вдигаш темпото с всеки следващ мач, който играеш. През последната седмица бях напълно концентриран върху плана, който бяхме подготвили, и просто го следвам. Не мисля, че правя нещо необикновено. Просто продължавам да се трудя и мисля само за следващия мач" коментира Димитров.

„Много съм щастлив, че съм на 1/4-финалите. Борех се за всяка топка и следвах тактическия си план. Бях спокоен и концентриран през целия мач. Доминик е невероятен тенисист и много ми харесва да играя срещу него.

Възможно е да е имал някакъв проблем, за който не знам, но в същото време бих искал да отдам заслуженото на себе си. Проведох много добра подготовка преди турнира. Исках да поработя върху скоростта си и тренирах много усърдно извън корта", сподели още Григор.

В спор за място на полуфиналите съперник на Димитров ще бъде Аслан Карацев от Русия. 27-годишният квалификант за първи път в кариерата си достига до такава фаза на турнир от Големия шлем, а срещата помежду им по програма би трябвало да се проведе във вторник. Любопитен факт е, че 27-годишният руснак игра на Sofia Open през миналата година.

Григор Димитров не загуби дори гейм и е във втората седмица на Australian Open

6:0, 1:0 и отказване - това е равносметката за Григор Димитров в мача му от третия кръг на тазгодишния Australian Open. Нашето момче иг...

Пълното му изказване прочетете в SportLive,bg.