Григор Димитров успя някак да спечели първия си мач в Лос Кабос

5173

Първата ракета на България Григор Димитров най-после успя да запише победа, след като надделя в дълъг и труден мач срещу коравния американец Стив Джонсън – 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5). Това беше първа победа на Димитров от „Ролан Гарос” насам.

В първия сет Димитров изостана рано-рано с пробив, още след първия си сервис гейм, след като направи три двойни грешки, последната на точка за пробив при 30:40. За разлика от много случаи през тази година обаче, нашето момче намери сили да отговори и върна пробива в последния момент, при пасив от 3:5 и сервис на Джонсън за сета. Григор реализира пробива с минаващ удар и докара нещата до тайбрек, където спечели със 7:4 точки, макар да направи две двойни грешки.

Григор Димитров успя да загуби от номер 405 в ранглистата (ВИДЕО)

Ужасяващият сезон на първата ни ракета при мъжете Григор Димитров продължава, след като той загуби в два сета на старта на турнира в Ат...

Вторият сет вече отиде за Джонсън, който съумя при 4:3 за Григор да се спаси след изоставане от 15:40 на собствен сервис и да реализира още в следващия гейм пробив, като се възползва от първата възможност, след чудесен ретур, който му даде контрол върху разиграването.

В решителния трети сет българинът удари пръв – с пробив за 4:2 гейма, след като успя да завърши възможност за контраатака. При 5:3 Димитров сервираше за мача и успя да си извоюва мачбол, при 40:30, но той не само беше отразен от противника му, ами и пробивът беше върнат.

В крайна сметка, Григор все пак издържа и си осигури тайбрек, а там успя пръв да направи минипробив, да преодолее факта, че той му беше бързо върнат и да стигне до 5:2 точки, отново с два сервиса за спечелване на мача. Българинът обаче пак се издъни, като пропиля и двете точки на свой сервис, с които можеше да завърши мача. Димитров стигна до нов мачбол, след като при 5:5 точки реализира четвърти минипробив в този вълнуващ тайбрек и този път успя да затвори мача на свой начален удар.

ВИЖТЕ ВИДЕО от най-запомнящите се точки!