Надал успя "на мускули" да преодолее Тийм в епичен мач на US Open

2454

В истинска драма, достойна за турнир от Големия шлем, се превърна вторият четвъртфинал при мъжете на US Open. В красив петсетов мач настоящият шампион в турнира и водач в световната ранглиста Рафаел Надал някак успя да оцелее срещу Доминик Тийм след 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4), 7:6 (5). Това беше най-дългият мач на Надал на US Open - 4 часа и 49 минути!

Първият сет беше истинско крушение за Надал – загуба с 0:6 гейма, което беше истински леден душ за многобройните фенове на испанеца. В този сет Рафа спечели само 7 точки! Нищо в неговата игра не вървеше, а Тийм се възползва отлично от ситуацията и буквално го разпиля в тази първа част.

Милман отстрани Федерер от US Open

Австралиецът Джон Милман постигна най-шокиращия резултат на Откритото първенство на САЩ тази година, след като победи петкратния шампио...

За пореден път обаче Надал показа борбения си дух и успя да обърне нещата до 2:1 сета, след като изоставаше с пробив и във вторния, и в третия сет, но накрая излезе победител. Световният номер едно много успешно „влизаше под кожата” на Тийм и с борба за всяка топка го разбалансираше всеки път, когато австриецът повеждаше в резултата и в крайна сметка го обръщаше.

И когато изглеждаше, че Надал ще обърне изцяло, Тийм показа характер. Той проби рано в четвъртия сет – в третия гейм, изпусна да направи втори пробив в петия гейм, отново авансът му беше заличен от Надал, но в тайбрек австриецът най-после взе своето и вкара мача в решителен пети сет. Там драмата беше пълна – Надал изпусна да вземе решителен пробив, след като водеше с 15:40 в петия гейм и с 0:40 в единадесетия. Стигна се до тайбрек, където Тийм заличи на два пъти минипробив аванс за Надал, но при 5:6 точки и свой сервис австриецът се провали, бъркайки от смач в близост до мрежата – победа за Надал и мегасблъсък на полуфинал с Хуан-Мартин Дел Потро!