Още в първия мач: Григор Димитров приключи участието си на двойки в Монреал

07 август 2024, 10:02 часа 1126 прочитания 0 коментара

Първата ракета на България при мъжете на сингъл - Григор Димитров, и партньорът му Джейми Мъри отпаднаха на двойки от британеца Нийл Скупски и австралиеца Майкъл Винъс с 0:2 (5:7, 5:7) на старта на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада).

Още: България остана без представител на US Open, след като Вики Томова отпадна в квалификациите

Още: Изчезна от картата на тениса: Един от най-големите таланти се оттегли от US Open - няма мач на сингъл от 5 месеца

Григор Димитров приключи на двойки в Монреал

Хасковлията и братът на Анди Мъри започнаха силно мача, като направиха ранен пробив и поведоха с 3:0 в първата част. В седмия гейм обаче съперниците им върнаха брейка, изравниха, а след това още веднъж взеха подаването на тима на нашия състезател за 6:5 и приключиха сета на собствен сервис.

ОЩЕ: Велико! Джокович идва в България за епичен мач срещу Григор Димитров

Григор Димитров

Още: Синер изтегли по-лесен жребий от Алкарас за US Open 2025, труден път и за Джокович

Още: Треньорът на Синер разкри състоянието на световния №1 преди US Open

Как се разви срещата на Гришо на двойки?

Вторият се разви различно. Димитров и Мъри изоставаха в резултата при 1:3 още в началото. Този път обаче двамата върнаха пробива и изравниха - 4:4. Така отново решаващ се оказа 11-ия гейм, в който Скупски и Винъс направиха пробив, а след това спечелиха сервиса си за ново 7:5. 

На сингъл Григор Димитров пропусна първия кръг като поставен под номер 7 в схемата на турнира и в следващата фаза ще играе срещу победителя от двубоя между квалификантите Ринки Хиджайката от Австралия и японеца Таро Даниел.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Историческата победа на Григор Димитров на олимпийски игри

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес