Серина Уилямс взе седма титла на "Уимбълдън"

2165

Мечтата на Серина Уилямс е вече факт – с титла номер 7 на „Уимбълдън” тя изравни великата Щефи Граф и вече има 22 титли от турнирите на Големия шлем при едва 6 загубени финала. На финала на „Уимбълдън” Серина победи Анжелик Кербер със 7:5, 6:3. Припомняме, че Кербер победи Уилямс тази година на финала на Australian Open.

Първият сет протече много интересно, като Кербер спаси три точки за пробив в самото начало, после започна постепенно да играе по нервите на Уилямс и превърна сета в битка точка за точка. Въпреки това Уилямс нанесе удар в последния момент преди тайбрека – пробив след чудовищен бекхенд по диагонала за 7:5.

Гарбине Мугуруса удари Серина Уилямс на финала на "Ролан Гарос"

Не става и не става - сигурно това си мисли Серина Уилямс след днешния финал на "Ролан Гарос". След като през лятото на 2015 година тя ...

Втората част също беше изпъстрелна с битка, но голямата шампионка удари в точния момент. При 3:3 тя спаси първата и единствена точка за пробив срещу себе си в мача с ас, а при 4:3 проби след чудовищен форхенд на единствената си точка за пробив във втория сет и приключи мача със светкавичен гейм на нула.