Стирова натири Возняцки и стигна 1/4 финал на Уимбълдън

9290
Снимка: GettyImages/Guliver

Още една чехкиня стигна до 1/4 финалите на Уимбълдън. Барбора Стирова поднесе изненада с победата си над сочената за фаворитка в осминафиналния мач Каролине Возняцки (Дания). Поставената под №16 датчанка приключи участието си, след като загуби с 2:6, 5:7. Датчанката за четвърти път не може да премине осминафиналите на Уимбълдън.

При мъжете очаквано швейцарецът Стан Вавринка се класира на осминафиналите. Той записа лесна победа с 6:3, 6:3, 6:4, за час и 27 минути срещу Денис Истомин (Узбекистан). Вавринка го разби с 12 аса. Следващият му съперник е победителят от Фелисиано Лопес (ИТ) - Джон Иснър (САЩ).