Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия. Григор се наложи над Аслан Карацев в три сета, за да си осигури място във втория кръг на надпреварата в Мелбърн.
Още: "Следващия път ще те убия": Оплака се от смъртна заплаха от руснак, но после изтри публикацията
Още: Екзекуторът на Григор Димитров, спасил 3 мачбола в Мадрид: Мислех, че си отивам вкъщи
Българинът контролираше събитията през целия мач и не даде сет на Карацев, който го победи в Мелбърн преди две години на четвъртфиналната фаза. Първият сет бе спечелен от Гришо в тайбрек, а във втората част българският тенисист стигна до пробив при 6-5.
Третият сет се оказа най-лесен за Гришо, когато вече и умората налегна Карацев. Именно затова и руснакът опита да не влиза в дълги и изморителни разигравания, а да търси по-бързи и лесни точки с къси топки.
Още: "Тенисът страда без Синер! Джокович е като призрак, от който никой вече не се страхува"
Още: Една точка раздели Григор Димитров от колосален чек - ето сумата, с която Гришо напусна Мадрид
При 4-2 гейма за Григор в третия сет Карацев опита да пусне нова къса топка, която на пръв поглед изглеждаше, че му гарантира спечелването на точката. Гришо обаче бе на друго мнение, демонстрирайки изключителна реакция и демараж, за да достигне до топката и дори да превърне следващия си удар в уинър.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кошмарен обрат изхвърли Григор от Мадрид! Гришо профука 3 мачбола и отпадна от "щастлив губещ"
Още: "Джокович губи нарочно": Заподозряха Ноле в голям блъф преди Ролан Гарос
Публиката в Мелбърн остана възхитена от бързината на Григор - вижте във видеото: