Вожняцки сбъдна мечтата си за титла от "Големия шлем"

1512
Снимка: Getty Images/Gulliver

Каролин Вожняцки спечели своята първа титла от "Големия шлем" и си гарантира първото място в световната ранглиста след края на Australian Open. Тя победи с 6:7, 6:3, 4:6 Симона Халеп в много напрегнат и непредсказуем двубой, продължил близо 3 часа.

И за двете това бе битка за първа титла от Големия шлем. Возняцки досега бе загубила два финала на US Open (2009 и 2014), а Халеп също две, но на Ролан Гарос (2014 и 2017). Резултатът в противопоставянето между двете стана 5-2 в полза на скандинавката.

Федерер е на финал в Мелбърн след отказване на Чун

Роджър Федерер достигна последното стъпало в защитата на титлата си на Australian Open. Швейцарецът се класира за финала след 6:1, 5:2 ...

Финалът бе изключително драматичен и оспорван, като до последния момент краят му бе непредсказуем. Датчанката започна първия сет по страхотен начин, водейки с 3:0. Постепенно Халеп обаче навакса и изравни играта, стигайки до тайбрек. Там по-убедителна бе Вожняцки, печелийки го със 7:2.

Вторият сет бе далеч по-равностоен и играта вървеше гейм за гейм до 3:3, след което Халеп поведе и проби Вожняцки за 5:3, макар да трябваше да получи медицинска помощ, след което взе сета с 6:3. В третия сет имаше 4 пробива в първите 6 гейма. а Халеп поведе с 4:№, но този път пък тя бе пробита и загуби преднината си. Возняцки след това спечели подаването си и направи решителна стъпка към крайния успех – 5:4. Датчанката стигна до шампионска точка в десетия гейм и я оползотвори, за да стигне до най-големия триумф в кариерата си