Лудогорец убедителен в първия си мач от Шампионска лига

1889
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец започна отлично петата си поредна кампания в Шампионска лига, след като пропусна да нанесе разгром на черногорския Младост (Подгорица) в Разград и се задоволи само с победа 2:0.

Още в 12-ата минута играчите на Георги Дерменджиев поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа от Козмин Моци за нарушение в наказателното поле срещу Джоди Лукоки.

Лудогорец ще влезе в групите на Шампионска лига отново

Днес, 13 юли, шампионите стартират тазгодшното си участие в Шампионска лига. Първият съперник на Лудогорец е черногорският първенец Мла...

В 26-ата минута самият Лукоки се разписа за 2:0, след като довкара кълбото в опразнената врата при париран изстрел на Джонатан Кафу. Лудогорец имаше подчертано предимство на терена през целия мач и създаде още много положения, но с пропуски се отчетоха Натанаел, Марселиньо, Вандерсон, Кафу и най-вече Лукоки.

В крайна сметка преднината на Лудогорец преди реванша е достатъчно комфортна, за да може тимът на Дерменджиев да се счита за почти сигурен участник в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Реваншът в столицата на Черна гора е на 19 юли от 21:45 часа.

Видео и подробности за победата на Лудогорец в Шампионска лига вижте в Sportlive.bg