След резила в Европа: Лудогорец се реваншира с разгром над Пирин (ВИДЕО)

4189
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна разгромен успех с 4:0 у дома срещу Пирин в последния двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Спас Делев откри с глава още в шестата минута, а Якуб Пьотровски удвои през втората част. Руан Секо покачи преднината на отбора си с гол, разглеждан дълго от ВАР. Кайо Видал оформи крайния резултат в 79-ата минута.

Клод Гонсалвеш се контузи

Разградчани дадоха свидна жертва в лицето на Клод Гонсалвеш, който напусна принудително в средата на първото полувреме. Така българският шампион се реваншира за резила в Европа и се изкачи до четвъртото място във временното класиране с 23 точки. Благоевградчани пък са 13-и с 11 пункта.

Спас Делев Лудогорец

Делев вкара с глава, Кирев блести с намеси

В самото начало Рик центрира към Делев, който прониза Кирев за 1:0. Добрият старт на "орлите" бе помрачен от контузията на Гонсалвеш. Халфът бе изнесен на носилка и заменен от Педро Нареси. Стражът на гостите трябваше да се намесва при изстрели на Фон Витри и Пьотровски. Симон Слуга също демонстрира рефлекс, за да избие удар с глава на Суда. До края на полувремето Аслак Фон Витри опропасти нов шанс.

Дъжд от голове след почивката

След почивката Марио Кирев продължи със спасяванията. Той обаче нямаше какво да стори в 61-вата минута. Якуб Пьотровски го матира и удвои аванса на домакините. Малко по-късно Секо също се разписа, като попадението дълго време бе преразглеждано от ВАР. Оказа се, че падналият на земята Бачев покрива засадата. В 79-ата минута Рик асистира на Видал за 4:0. До края с пропуски се отчетоха Пьотровски и Джонатан, който не улучи вратата на Пирин от непосредствена близост.

ОЩЕ: Шеф на Лудогорец: Клубът ще продължи и без нас, срам ме е от хората