Стани кръводарител в световният ден на доброволчеството

04 декември 2018, 17:39 часа 1295 прочитания

Стани кръводарител в световният ден на доброволчеството - за това призовават от БЧК-Бургас. Всеки, който има възможност да дари кръв, да го направи, точно на този ден и така ще покаже милосърдие и съпричастност. Инициативата е съвместно с Центъра по хематология и трансфузиология към МБАЛ-Бургас. Акцията за безвъзмездно кръводаряване е по случай пети декември, световеният ден на доброволчеството.

Още: След Джулай морнинг: Фасове, бутилки и стъкла на плажа в Созопол (ВИДЕО)

Още: 100 минути смях с "Пълнолудие" в Свети Влас и Созопол на 22 и 23 юли

Желаеците да дарят кръв, могат да направят това утре от 9 до 13 часа в офиса на БЧК-Бургас. Той се намира в комплекс „Възраждане“, блок седми.

Кампанията е за подпомагане на деца и възрастни хора, пострадали при пътнотранспортни произшествия. Кръводарител може да стане всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години. При манипулациите, свързани  с кръводаряването,  няма никаква опасност от заразяване, а взетата кръв се възстановява за три, четири седмици, напомнят от БЧК. На всеки кръводарител ще получи два дни платен отпуск.

 

Още: Няма желаещи да довършат зала "Арена Бургас", спряха поръчката

Още: Образователен и културен мост между България и Южна Корея

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Цонева
Гергана Цонева Отговорен редактор
Новините днес