Видео с пленен на фронта руснак, воювал в специалното подразделение "Ахмат" (което след подписването на договора с руското военно министерство вече е част от Росгвардия), който описва куриозни подробности за изпращането си във военната част, сподели командващият Сухопътните войски на Въоръжените сили на Украйна генерал Александър Сирски в канала си в Telegram.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 23.06.25 - Руска ракета "Искандер" порази украински военен полигон
Още: Руска ракета "Искандер" порази украински военен полигон: Има убити и ранени (ВИДЕО)
Във видеото военнопленникът на име Сергей Медведник, разказва, че е родом от Астраханска област и се е записал като доброволец във войната, защото финансовата ситуация в семейството му била тежка. Посъветван от свой познат той подписал договор като „стрелец на стрелкова рота на стрелкови батальон“ като смятал, че няма да се бие, а ще служи "в щаба". Обещали му в "Ахмат" да получи отделна длъжност. Когато бил изпратен на фронтовата линия, по думите му, се предал при първа възможност.
ОЩЕ: Кадировците са безполезни като войници: Украинска оценка след поражение на чеченците (ВИДЕО)
Медведник се оплаква, че не е преминал през никакво обучение и не му е била осигурена екипировка. Друг военен, който се уволнявал, му дал своите панталони и обувки. "Не дават униформа, няма обучение", казва той и добавя, че все пак е получил каска, автомат и аптечка, но когато го ранили, дори не могъл да си сложи турникет.
Още: Сериозна опасност за почиващите в Гърция: Полицията с важно предупреждение
Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Аналогии с ударите на САЩ в Иран: Годишнина от плана на Хитлер да победи СССР
Още: Година по-късно: Русия пак предлага промяна на границите в Балтийско море
„Провървяло му е, просто са го пленили“, коментира ситуацията генерал Сирски.