Барселона надви средняк, Ел Тигриньо с гол и червен картон за десетина минути игра (ВИДЕО)

4188

Барселона постигна убедителна победа с 3:1 при визитата си на средняка Алавес в среща от 23-тия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски откри резултата в средата на първото полувреме, а в 49-ата минута Илкай Гюндоган удвои аванса на каталунците. Само 120 секунди по-късно Саму намали изоставането на домакините.

Младостта си каза думата: Бърз гол и бърз червен картон за Роке

В 63-тата минута появилият се малко по-рано на терена 18-годишен бразилец Витор Роке записа името си сред голмайсторите. Асистенцията бе дело на родения през 2006 година Хектор Форт, който също влезе като резерва. 4 минути след попадението си Роке си изкара жълт картон, а в 72-рата за втори път бе официално предупреден от главния съдия и остави "лос кулес" с десет души на терена.

В ПРЕДНИЯ МАЧ: 18-годишен донесе победата на Барса с дебютния си гол (ВИДЕО)

Дните до Евро

Барса е трети (засега)

Така отборът на Шави Ернандес, който в края на сезона ще напусне поста си, се изкачи временно до третата позиция с 50 пункта - 3 повече от четвъртия Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" обаче още не са изиграли своя мач от кръга. Алавес от своя страна заема 12-ото място с 26 точки.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Реал Мадрид се върна на върха, Хоселу скъса мрежата на Хетафе (ВИДЕО)