Реал Мадрид се върна на върха, Хоселу скъса мрежата на Хетафе (ВИДЕО)

3358

Реал Мадрид постигна убедителна победа с 2:0 при визитата си на Хетафе и оглави класирането в Ла Лига. В двубоя от 20-ия кръг на испанското първенство централният нападател на "белите" Хоселу бе над всички и отбеляза два гола. Така отборът на Карло Анчелоти се върна на върха с 57 точки - 2 пред втория Жирона.

За "кралете" предстои местно дерби с Атлетико на 4 февруари. "Дюшекчиите" загряха за него с инфарктен успех над Райо Валекано, а в герой се превърна Мемфис Депай. Тимът на Диего Симеоне заема третата позиция с 47 пункта, колкото има и четвъртият в таблицата Барселона.

Пас към миналото

Хоселу първо показва, после наказва

"Лос меренгес" наложиха своето темпо от самото начало. Хоселу уцели греда с техничен удар, а Вини Жуниор стреля право в стража Давид Сория от изгодна позиция. Логичното се случи в 14-ата минута, когато испанският таран на гостите засече с глава центриране на Лукас Васкес и откри резултата.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Жирона се върна на победния път срещу Селта (ВИДЕО)

Грийнууд уцели греда, но Хоселу за втори гол не се поколеба

На старта на второто полувреме Мейсън Грийнууд бе спрян от гредата и Хетафе пропусна най-добрата си възможност. Домакините горчиво могат да съжаляват, тъй като малко по-късно Хоселу реализира второто си попадение и удвои аванса на "белия балет" с класно изпълнение. Той беше близо и до хеттрик, но така и не го осъществи.

Втора греда за Хетафе

В следващите минути Вини Жуниор направи два фрапантни пропуска. Отговорът не закъсня и Борха Майорал нацели гредата - втора за тима от мадридското предградие. Въпреки че двубоят стана доста открит, нови голове не паднаха 0:2.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: 18-годишен донесе победата на Барса с дебютния си гол (ВИДЕО)