Белингам спаси Англия срещу Белгия в последната секунда, Австрия разби Турция (ВИДЕО)

2459

Белгия и Англия завършиха 2:2 на "Уембли" в приятелски мач. Халфът на "червените дяволи" Юри Тилеманс се отчете с два гола през първата част, с които извеждаше тима си напред в резултата. Централният нападател Айвън Тони бе възстановил паритета в 17-ата минута, но големият герой за "трите лъва" се казва Джуд Белингам. Звездата на Реал Мадрид вкара за крайното 2:2 в петата минута от добавеното време на сблъсъка.

Тилеманс откри, Тони изравни

Срещата започна с домакински натиск. Възпитаниците на Гарет Саутгейт пропиляха няколко добри положения, за което бяха наказани от полузащитника на Астън Вила Тилеманс в 11-ата минута. Радостта на гостите бе кратка, тъй като Тони изравни малко по-късно от дузпа, отсъдена за нарушение на Ян Вертонген.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Кървавото Европейско първенство, шокирало света

Дните до Евро

Блестящ Тилеманс бе засенчен от вездесъщ Белингам

Англичаните вдигнаха оборотите, но отново не съумяха да материализират шансовете си. В 28-ата минута Джаред Боуен прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. До края на първото полувреме Ромелу Лукаку асистира за Тилеманс за 1:2. След почивката "трите лъва" упорито продължиха да търсят гол за реми. Малшансът и добрите намеси на Матз Селс не им позволяваха това да се случи до 95-ата минута, когато Белингам попадна под светлината на прожекторите, отбелязвайки за 2:2.

Австрия размаза Турция

В друга среща по същото време Австрия разби Турция у дома с 6:1. Михаел Грегорич блесна с хеттрик за тима на Ралф Рагник, а по веднъж се разписаха Ксавер Шлагер, Кристоф Баумгартнер и Максимилиан Ентруп. Почетното попадение за южната ни съседка бе дело на Хакан Чалханоолу от дузпа. Така "лунните звезди" записаха втора поредна загуба след поражението от Унгария преди 4 дни.

ОЩЕ: Възраждането на Германия продължава - Нидерландия е подчинена, Роналдо и Португалия се изложиха (ВИДЕО)