Възраждането на Германия продължава - Нидерландия е подчинена, Роналдо и Португалия се изложиха (ВИДЕО)

3012

Германия надви Нидерландия с 2:1 в приятелски мач на "Комерцбанк Арена" във Франкфурт. Джоуи Ферман изведе "оранжевите" напред в резултата още в петата минута. Максимилиан Мителщет обаче възстанови паритета бързо, а в заключителната фаза на срещата резервата Никлас Фюлкруг донесе успеха на Бундестима.

Бърза размяна на голове между Германия и Нидерландия

За разлика от победата над Франция, този път момчетата на Юлиан Нагелсман инкасираха ранно попадение. Ферман технично засече подаване на Мемфис Депай и откри резултата в четвъртата минута. Само 7 по-късно Мусиала намери свободния Мителщет и левият бек на Щутгарт изравни. До почивката домакините бяха по-активни, но не съумяха да реализират.

ОЩЕ: "Немислимото" стана факт: Националният тим на Германия сменя Адидас с Найк

Дните до Евро

Резервата Фюлкруг носи успеха на Германия

В началото втората част "лалетата" заиграха по-офанзивно. Устремът им обаче бързо бе спрян. Барт Вербруген трябваше да демонстрира рефлекса си няколко пъти. Стражът остана безпомощен в 85-ата минута, когато влезлият като резерва Фюлкруг се възползва от пас на Тони Крос за 2:1.

Португалия и Роналдо с грешна стъпка

Португалия, предвождана от Кристиано Роналдо, отстъпи с 0:2 при визитата си на Словения в друга контрола, проведена по същото време. Адам Гнезда Черин и Тими Макс Елшник се разписаха за домакините в заключителните 20 минути на двубоя.

ОЩЕ: Белингам спаси Англия срещу Белгия в последната секунда, Австрия разби Турция (ВИДЕО)